W dniu 19 listopada 2018 r. na sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbył się Finał 2 edycji akcji „EKO-WYNALAZCY”.

W Finale uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Częstochowy – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Andrzej Szczerba i jego Zastępca Marika Komorowska, Wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Podaj Dalej” Agnieszka Gruziewska oraz przedstawiciele częstochowskich placówek oświatowych.
Tematem przewodnim drugiej edycji konkursu były sposoby zapobiegania powstawania smogu.
Konkurs ma na celu poszerzenie i utrwalenie u dzieci i młodzieży wiedzy o możliwościach przeciwdziałania powstawaniu zjawiska smogu oraz możliwościach zwiększenia efektywności energetycznej.
Konkurs skierowany był do dwóch grup wiekowych: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zadaniem młodszych uczestników było wykonanie pracy plastycznej, natomiast starsi uczestnicy mieli przygotować makietę.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
W kategorii – Przedszkola:
Sofija Pasichnyk oraz Emilia Kozik z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.
W kategorii – Szkoła Podstawowa
I MIEJSCE – Marcel Horyłek, Karolina Całus, Filip Pełka ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. H. Sienkiewicza;
II MIEJSCE – Wojciech Kupczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy;
III MIEJSCE – Julia Noga ze Szkoły Podstawowej nr 35.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe (m.in. tablety, power banki), a wszyscy uczestnicy – eko-upominki.
Po wręczeniu nagród zwycięzcom, wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia z udziałem Laureatów oraz przedstawicieli władz Miasta Częstochowy oraz Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Podaj Dalej” – organizatora konkursu „EKO-WYNALAZCY”.
Gratulujemy zwycięzcom

O konkursie EKO-WYNALAZCY napisano również na stronach:
Urząd Miasta Częstochowy
Życie Częstochowy